19 травня в м Тернопіль відбулася зустріч президента ГО АОПА Україна Геннадія Хазана, директора аеропорту "Тернопіль" Юрія Малецького, керівника ГО "Аероклуб-Тернопіль" Артема Пуківского з Главою Тернопільської обласної Ради Михайлом Головко.

Темою зустрічі було обговорення роботи та взаємодії міжнародного аеропорту "Тернопіль" з дуже серйозним на сьогоднішній день сегментом авіації, а саме авіацією загального призначення (АОН).

На сьогодні, через обмежене фінансування та відсутність державної стратегії регіональні аеропорти занепадають.

ГО АОПА Україна напрацювала стратегію підтримки здатності регіональних аеропортів приймати повітряні судна через відкриття ЗПМ на території таких аеропортів.

Відкриття та підтримка ЗПМ не несе за собою значні витрати, які бере на себе аероклуб, в порівнянні з підтриманням повноцінного сертифікату аеропорту з бюджету області, і дає можливість йому працювати в цей складний період.

Облаштування додатково до наявної асфальто-бетонної злітно-посадкової смуги грунтової (ЗПМ) дозволить розширити можливість прийому літаків і вертольотів АОН, а також зробить дуже привабливим регіон Тернопільщини.

Крім того, створення ЗПМ дозволить зберегти структуру аеропорту "Тернопіль" в такий складний для нього час, як авіаційного об'єкта, а також дозволить розвивати його для такого сегмента авіації, як АВН.

В результаті зустрічі було вирішено: з боку ГО АОПА УКРАЇНА забезпечити сприяння аероклубу в організації проекту. Надати допомогу в консультаційному обслуговуванні, юридичному супроводі, організаційному супроводі процесу, комунікації з гасу і ініціювати винесення на обговорення органів влади питання створення нового ЗПМ

Голова Тернопільської обласної Ради Михайло Головко підтримав дану ініціативу українських авіаційних громадських організацій у створенні ЗПМ.